Medya İş Sendikası - Medyais.org Medya İşçileri Sendikası - Medyaiş https://www.medyais.org/ tr Medya İş Sendikası - Medyais.org https://www.medyais.org/ https://www.medyais.org/ Anadolu Ajansı ile toplu iş sözleşmesi imzalandı.https://www.medyais.org/anadolu-ajansi-ile-toplu-is-sozlesmesi-imzalandi.htmlAnadolu Ajansı ile toplu iş sözleşmesi imzalandı. ...

Anadolu Ajansı ile Sendikamız arasında görüşmeleri devam eden, 5.Dönem toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Anadolu Ajansı (AA) ile Medya İşçileri (Medya-İş) Sendikası arasında 2021-2023 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya, Hak-İş Genel Merkezi´ndeki imza töreninde yaptığı konuşmada, toplu iş sözleşmesi sürecinin imzaların atılmasıyla tamamlandığını bildirdi.

Hak-İş´in çalışanların hakları konusunda özen gösteren başarılı bir konfederasyon olduğunu ifade eden Özkaya, Konfederasyon Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Vekili Osman Yıldız ve Medya-İş Sendikası yönetimine teşekkür etti.

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı ile Yönetim Kurulu üyelerinin işçinin yanında olmak için özen gösterdiğini söyleyen Özkaya, "Sürecin hızlı olması tarzımızın, bir önceki TİS´te getirdiğimiz yapılanmanın iş barışı adına başarılı olduğunu gösteriyor. Sahada çalışan emektar arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin hakları konusunda görüşmeler yaptık. Onları memnun edecek bir sözleşmeye imza attığımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ise AA´yı Cumhuriyet´in kurucu unsurlarından birisi olarak gördüklerini belirtti.

AA´nın basının amiral gemisi olduğunun altını çizen Arslan, AA´da toplu iş sözleşmesini imzalamaktan gurur duyduklarını vurguladı.

Arslan, toplu iş sözleşmesinin kısa sürede sonuçlandırılmasının arka planında büyük bir emeğin bulunduğuna dikkati çekti.

Hak-İş´in yeni vizyonu ve yeni yaklaşımlarının olduğunu anlatan Arslan, yeni vizyonun planlamasının, altyapısının da sendikalara sunulduğunu kaydetti. Arslan, toplu iş sözleşmesinin konfederasyon genel merkezinde imzalanmış olmasının da önemli bir anlam taşıdığını söyledi.

Türkiye´de toplu sözleşme yapılan medya kuruluşu kalmadığına işaret eden Arslan, bazı kuruluşlarda personelin adeta köle gibi çalıştırıldığını belirtti.

Kayıt dışının olmadığı AA´da işe girenlerin özlük haklarını bildiğini belirten Arslan, "Bizim hayalimiz AA´nın dünyanın 5´inci büyük ajansı olması. Bu inşallah gerçekleştirilecek. Atılan imzanın, toplu sözleşmeden daha anlamlı olduğunu ifade etmek istiyorum. Gelinen nokta çok kıymetli ve değerli." diye konuştu.

Arslan, dünyanın dört bir yanında görev yapan AA personeli için sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

- "Güzel bir dönem geride bırakıldı"

AA Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu, her iki taraf için de güzel bir dönemin geride bırakıldığını kaydetti.

Mutanoğlu, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kazancı ile Yönetim Kurulu üyelerinin, ajans personelinin korunması, bütün imkanların kullanılması yaklaşımında olduğunu dile getirdi.

Titiz çalışmalar yapıldığını vurgulayan Mutanoğlu, her bir kuruşun hesaplandığına işaret etti.

AA´nın teklifinin hazırlanmasının ardından Medya-İş´le yapılan toplantılar sonrasında güzel bir noktaya ulaşıldığını belirten Mutanoğlu, yeni toplu iş sözleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Osman Yıldız, 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi´nin imzalanmasından mutlu olduklarını dile getirdi.

Yıldız, kamu yönetiminin etkin, hızlı ve verimli çalışmasına AA´da şahit olduklarını, toplu iş sözleşmesi sürecinin kısa sürede tamamlandığını söyledi.

Hak-İş ve AA yönetimine teşekkür eden Genel Başkanımız Sezai Ballı ise 25 Ocak´ta başlayan resmi görüşmeler sonucunda hedeflere ulaşıldığını bildirdi.

Genel Başkanımız Sezai Ballı, "Teklifimizin aşağı yukarı tamamı kabul gördü. Biz sendika olarak ne dediysek AA yönetimi de ´Tamam´ dedi. Hatta bizim dediklerimizden bazı yerlerde yukarı da çıkıldı. Sosyal haklarda enflasyon, tavan ücretlerde enflasyonun üzerinde, yemekte yüzde 100´e ulaşan zam oldu." dedi.

Konuşmaların ardından Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

]]>
Anadolu Ajansı (AA) T.A.Ş ile toplu iş sözleşmesi süreci başladı.https://www.medyais.org/anadolu-ajansi-aa-tas-ile-toplu-is-sozlesmesi-sureci-basladi.htmlAnadolu Ajansı (AA) T.A.Ş ile toplu iş sözleşmesi süreci başladı. ...

Anadolu Ajansı (AA) TAŞ ile Medya İşçileri (Medya-İş) Sendikası arasında 2021-2023 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi süreci başladı. Toplu iş sözleşmesi kapsamında ilk toplantı, AA Genel Müdürlüğü´nde yapıldı. Toplantıya, başkanlığını AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya´nın yaptığı ve aralarında AA Genel Yayın Yönetmeni ve Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu, AA Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türker Pirtini´nin de bulunduğu iş veren heyeti ile başkanlığını Hak İşçi Sendikaları (Hak-İş) Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Osman Yıldız´ın ve Medya-İş Sendikası Genel Başkanımız Sezai Ballı´nın da yer aldığı sendika Yönetim Kurulu katıldı.

- AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya:
- "Mevcut ekonomik koşulları dikkate alarak çalışanlarımızın, emektarların, bu işe emek veren, fedakarlıkta bulunan, sahalarda çalışanların zor koşullarını dikkate alan, maksimum çalışan lehine bir toplu iş sözleşmesi hedefimiz var"
- Hak-İş Genel Başkan Vekili Osman Yıldız:
- "Ne kadar hızlı çalışma yapabilirsek hepimiz için, çalışanlarınız için de

yararlı olur. Onların da beklenti içinde olduğunu biliyoruz"
- AA Genel Müdür Yardımcısı Metin Mutanoğlu:
- "Başarılı dönemler geçirdik, şimdi önümüzde daha da güzel bir dönem var"
- AA Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türker Pirtini:
- "Hakikaten çok titizlikle, her türlü boyutuyla ele alınarak yapılan bir çalışma oldu. Bunun sağlıkla bu hafta sonuçlanmasını görmeyi diliyorum"

- Medya-İş Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı:

AA´nın, sendikanın temel taşı olduğunu ve sendikayı 2012´de AA´daki arkadaşlarıyla birlikte kurduklarını söyledi.

Sendika olarak şu anda 10 toplu iş sözleşmesi sürecini yürüttüklerini, bunlar arasında AA´da yürütülen süreçte daha fazla heyecan yaşadıklarını dile getiren Ballı, kendisinin ve sendika yönetimindeki çoğu kişinin, AA personeli olmasının bunda etkili olduğunu ifade etti.

Ballı, "Bu heyecanla başladığımız sözleşmeyi ivedilikle tamamlamak istiyoruz. Yönetim kurulunun, siz yöneticilerimizin çok iyi niyetli, olgun rakamlarla yaklaştığını gördük. Yani önceki görüşmelerimizde bizim ücret konusundaki teklifimizin hemen hemen tamamını kabul eder nitelikteydi. Bu düzlemde giderek çok fazla uzamadan, toplantıları sıklaştırarak arkadaşlarımızın bu heyecanıyla bu işi tamamlayıp iyi neticeler almayı ümit ediyorum." diye konuştu.

]]>
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüz kutlu olsun.https://www.medyais.org/10-ocak-calisan-gazeteciler-gunumuz-kutlu-olsun.html10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüz kutlu olsun. ...

Gazetecilerin her türlü ekonomik ve sosyal haklarının korunma altına alınması, çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasının temel öncelik olması dileğiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüzü içtenlikle kutluyoruz.

]]>
Medya İş´ten geçmiş olsun ziyareti.https://www.medyais.org/medyaisten-gecmis-olsun-ziyareti.htmlMedya İş´ten geçmiş olsun ziyareti. ...

Genel Başkanımız Sezai Ballı ve Genel Başkan yardımcımız Cemal Sonsay, serviste darp edilen Darphane çalışanı üyemiz Ayşe Can’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

İşyerinde kadına yönelik şiddetin bir çok farklı şekilde karşılarına çıktığını dile getiren Genel Başkanımız, Sezai Ballı, şunları kaydetti:

Bugün fiziksel şiddet, yarın mobbing, sözlü şiddet, duygusal şiddet, ekonomik şiddet. Kadınların çalışma yaşamına katılımının düşük olduğu ülkemizde, bugün üyemizin başına gelen olayın münferit bir olay olmadığı, üzerinde dikkatle durulması gerektiğini düşünmekteyiz. Kadına yönelik her türlü şiddetin son bulmasını istediğimizi, yaşanan elim olayla ilgili tüm yasal süreçleri başlattığımızı, sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz.

]]>
Medya İş´ten Darphane çalışanı kadının darbedilmesine tepkihttps://www.medyais.org/medyaisten-darphane-calisani-kadinin-darbedilmesine-tepki.htmlMedya İş´ten Darphane çalışanı kadının darbedilmesine tepki ...

- Medya İşçileri Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı:

- "Kadına yönelik her türlü şiddetin son bulmasını istediğimizi, yaşanan elim olayla ilgili tüm yasal süreçleri başlattığımızı tüm kamuoyuna bildiririz"

Genel Başkanımız Sezai Ballı, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü´nde çalışan kadın üyelerinin iş yeri arkadaşları tarafından darbedilmesiyle ilgili yasal süreç başlattıklarını bildirdi.

Genel Başkanımız Sezai Ballı yaptığı yazılı açıklamada, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü´nde çalışan üyeleri Ayşe Can´ın evine gitmek üzere bindiği serviste, aynı iş yerinde çalışan bir kişi tarafından darbedildiğini hatırlattı.

İşyerinde kadına yönelik şiddetin bir çok farklı şekilde karşılarına çıktığını dile getiren Genel Başkanımız, şunları kaydetti:

"Bugün fiziksel şiddet, yarın mobbing, sözlü şiddet, duygusal şiddet, ekonomik şiddet. Kadınların çalışma yaşamına katılımının düşük olduğu ülkemizde, bugün üyemizin başına gelen olayın münferit bir olay olmadığı, üzerinde dikkatle durulması gerektiğini düşünmekteyiz. Kadına yönelik her türlü şiddetin son bulmasını istediğimizi, yaşanan elim olayla ilgili tüm yasal süreçleri başlattığımızı, sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz."

- Olayın geçmişi

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü´nde çalışan Ayşe Can, dün akşam mesai bitiminde bindiği serviste tartıştığı iş yeri arkadaşı A. Ş, tarafından darbedildiğini belirterek şikayette bulunmuştu.

Olayla ilgili başlatılan çalışma kapsamında gözaltına alınan şüpheli A. Ş, gözaltına alındıktan sonra emniyetten serbest bırakılmıştı.

]]>
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi https://www.medyais.org/-17-agustos-1999-marmara-depremi.html#17Ağustos1999 Marmara Depremi´nde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz. ...

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyoruz.

Medya İşçileri Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı ve Yönetim Kurulu

]]>
15 Temmuzhttps://www.medyais.org/15-temmuz.html15 Temmuz ...

15 Temmuz hain darbe girişiminde Vatanımızı, Bayrağımızı, Demokrasimizi korumak için gözünü kırpmadan canlarını feda eden Şehitlerimize Rahmet diliyor, Gazilerimizi saygıyla ve minnetle yad ediyoruz. Medya İşçileri Sendikası

]]>
1 mayıshttps://www.medyais.org/1-mayis.html1 Mayıs ...

Hastanelerde gece gündüz bizler için çalışan sağlık emekçilerinin, her şeye rağmen sokaklarda olan belediye işçilerinin, her şartta işlerinin başında olan kargo işçilerinin, her türlü riske katlanan banka çalışanlarının, haber peşinde koşan basın emekçilerinin, kâğıda dünyayı sığdıran matbaa emekçilerinin ve dünyayı elleriyle var eden tüm işçilerin 1 Mayıs’ ı kutlu olsun. Hak ettiğimizi alacağımız yarınlar için yaşasın 1 Mayıs.
Medya İşçileri Sendikası

]]>
Anadolu Ajansı´nın 100. Yılını kutlarız.https://www.medyais.org/anadolu-ajansinin-100-yilini-kutlariz.htmlAnadolu Ajansı 100. Yılını kutluyoruz. ...

Bağımsızlık mücadelesini hem yurda hem de dünyaya duyurmak, halkın milli mücadeleye olan inancını kırmaya yönelik propaganda faaliyetlerini engellemek amacıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile, Halide Edip Adıvar ve Yunus Nadi’nin öncülüğünde 6 Nisan 1920’de kurulan Anadolu Ajansı 100. Yılını kutluyor. Medya İşçileri Sendikası olarak, tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını koşullarında da, kamuoyunu bilgilendirmek için doğruluk, hızlılık, objektiflik ilkeleri doğrultusunda emek veren değerli Anadolu Ajansı mensuplarının 100. Yılını kutluyoruz.

]]>
Medya-İş Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı.https://www.medyais.org/medya-is-sendikamizin-3-olagan-genel-kurulu-yapildi.htmlMedya-İş Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı. ...

Medya-İş Sendikamızın 3. Olağan Genel Kurulu, 18 Ocak 2020 tarihinde HAK-İş Genel Merkez binasında gerçekleştirilmiştir.

HAK-İŞ Konfederasyon Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcılarımız Dr. Osman Yıldız, Mehmet Şahin, Av. Hüseyin Öz, Medya-İş Sendikası Genel Başkanı Sezai Ballı, HAK-İŞ Kudüs Komitesi Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri ile Medya-İş Sendikası delegelerinin katılımıyla HAK-İŞ Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

HAK-İŞ Konfederasyon Genel Başkanı Mahmut Arslan, Medya-İş Sendikası 3. Olağan Genel Kurulu’nun hayırlara vesile olması dileğinde bulunarak, “Türkiye’nin önemli bir kurumu olan Anadolu Ajansı’nda örgütlü olan Medya-İş Sendikamız, 8 yılda önemli başarılara imza atmıştır. Medya-İş Sendikamız, 8 yılda medya iş kolunun en büyük sendikası olmuştur” dedi.

Medya-İş Sendikası Genel Başkanımız Sezai Ballı, gazeteciliğin zor şartlarda yapıldığını söyleyerek, “Üyelerimizden kayıplarımız oluyor. Mesleğe bağlı olarak yaralılarımız oluyor. Bunların kısmen telafisi olsun diye ferdi kaza sigortası yaptırdık ama her ferdi kaza sigortası yaptırmamızda da temennimiz arkadaşlarımızın bunlardan faydalanmaması oldu” dedi.

Ballı, “Sendikamıza esas ivmeyi kazandıran HAK-İŞ’tir. HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’a ve tüm HAK-İŞ yöneticilerine bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemedikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçim sonucunda Sezai Ballı yeniden Medya-İş Sendikası Genel Başkanı olarak seçildi. Genel Başkan yardımcılığı görevinde ise, Cemal Sonsay, Leyla Dilek Atçeken ve Sefa Özdemir yer aldı.

]]>
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız.https://www.medyais.org/10-ocak-calisan-gazeteciler-gununu-kutlariz.html10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız. ...

Kamuoyunun vicdanı ve sesi olan, mesai kavramı gözetmeksizin görev yapan tüm basın emekçisi habercilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarız.

Medya İşçileri Sendikası

]]>
AA Foto Muhabiri Yalçın için basın açıklaması.https://www.medyais.org/aa-foto-muhabiri-yalcin-icin-basin-aciklamasi.htmlFransız polisinin AA Foto Muhabiri Yalçın´ı yaralaması, Fransa konsolosluğunun önünde protesto edildi. ...

AA Foto Muhabiri Yalçın´ın Fransız polisince yaralanması Hak-İş ve Medya İş öncülüğünde kınandı

- Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan:
- "Fransa´da bizim ve dünyaya unutturulmaya çalıştırılan Nazizimin yeniden hortladığını görüyoruz, Fransız polisinin Hitlerin gestaposu gibi olmaya doğru gittiğini görüyoruz"
- Medya İş Genel Başkanı Sezai Ballı:
- "Mustafa´nın her türlü yasal haklarının sonuna kadar takipçisi olacağız. Gerekirse uluslararası davalar açacağız"

ANKARA (AA) - Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, AA Foto Muhabiri Mustafa Yalçın´ın, Fransız polisince yaralanmasına ilişkin, "Fransa´da bizim ve dünyaya unutturulmaya çalıştırılan Nazizimin yeniden hortladığını görüyoruz, Fransız polisinin Hitlerin gestaposu gibi olmaya doğru gittiğini görüyoruz." dedi.

Anadolu Ajansı çalışanlarının da yer aldığı Hak-İş Konfederasyonu üyeleri, AA Foto Muhabiri Mustafa Yalçın´ın Paris´teki emeklilik reformu protesto gösterilerini yakından takip ederken gözünden yaralandığı saldırıyı protesto amacıyla Fransa´nın Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı.

Hak-İş Genel Başkanı Arslan, burada yaptığı açıklamada, Yalçın´ın uluslarası kurallara uygun şekilde protestoları takip etmek üzere görev yerinde olduğunu hatırlatarak, "Arkadaşımız diğer gazeteciler gibi kaskını takmış, göstericilerin uzağından ve göstericileri takip eder esnada kendisiyle beraber bazı gazetecilerin olduğu alana bizim de önceden gaz fişeği diye tahmin ettiğimiz ama bizzat cankurtaranın ifade ettiği şekilde bir plastik bomba atılmıştır." diye konuştu.

Arslan, Fransa´daki polislerin göstericiler için kullandıklarının bir gaz fişeği olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bir kısım muhalif gazetecilerin de olduğu gruba doğrudan hedef alınarak ve bilerek bomba atılmıştır. Bu plastik bomba nedeniyle Mustafa Yalçın kardeşimizin kaskı parçalanmış ve gözüne o parçalar isabet etmiştir. Diğer yanındaki gazetecilerin de bir kısmı bacağından bir kısmı başka yerlerinden yaralanmıştır. Polisin uyguladığı şiddet doğrudan iki gazeteciyle beraber bir Türk gazeteciye yönelik şiddettir ve terördür."

Yalçın´a yapılan saldırının kendilerine yapılmış olarak kabul ettiklerine dikkati çeken Hak-İş Başkanı Arslan, "Fransa´da uygulanan polis şiddeti, polis şiddetinin ötesinde Fransa´nın uyguladığı bir terördür. Bu terörizme karşı mücadele edeceğiz. Fransa´da bizim ve dünyaya unutturulmaya çalıştırılan Nazizimin yeniden hortladığını görüyoruz, Fransız polisini Hitlerin gestaposu gibi olmaya doğru gittiğini görüyoruz. Bu gestapolara karşı bu Nazizmin kalıntılarına karşı bütün dünyayı bu konuda odaklanmaya ve iş birliği yapmaya çağırıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Arslan, Mustafa Yalçın´ın mesleğini iyi bir şekilde yerine getirdiğini ve uzun yıllardır Paris´te bulunduğunu hatırlatarak, şöyle devam etti:

"Bu arkadaşımızın o alandaki görevi Anadolu Ajansı için fotoğraf çekmektir. Anadolu Ajansı olduğu için bu saldırıya maruz kalmıştır. Türk gazetecesi olduğu için bu saldırıya muhatap olmuştur. Polis bütün gazetecileri tanıyor çünkü bir yıldır devam eden bir gösteri süreci var Paris´te. Bütün gazeteciler biliniyor ve Mustafa´nın yanındaki iki gazeteci de polis tarafından hedef alınan muhalif gazeteciler."

Fransa´da yaşanan şiddetin insanlara yönelik cinayete teşebbüs olduğunun altını çizen Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu işin arkasında Macron var, bu işin arkasında Fransız hükümeti var ve bu işin başında gestapo gibi davranan Fransız polisi var. Bunların bu kirli yüzünü, bu iki yüzlü sahtekarlıklarını hem ülkemizde hem de bütün dünyaya anlatmaya devam edeceğiz. Hak-İş olarak Uluslararası sendikal hareketin bir parçasıyız hem orada hem de Fransa´daki özellikle bu son grevleri gerçekleştiren sendika ile dayanışma içerisinde bütün dünyaya anlatmaya devam edeceğiz."

- "Mustafa kaskını takarak fotoğraf çekiyordu"

Medya-İş Genel Başkanı Sezai Ballı da AA Foto Muhabiri Mustafa Yalçın´ın dünyanın her yerinde haber takibi yapan bir basın emekçisi olduğunu, mesleğinden hiç taviz vermeyen en iyi fotoğrafı yakalamak için canını hiçe saydığını söyledi.

Kamuoyunun Yalçın´ı yakından tanıdığını anımsatan Ballı, "Fransa-Türkiye Milli maçından sonra futbolcularımızın asker selamı fotoğrafı adeta sembolleşmişti. Bu fotoğrafıyla milyonlarca sosyal medya hesabından beğeni almış ve günlerce konuşulmuştu. Mustafa Yalçın Fransa´daki eylemleri takip etmek için her türlü tedbiri alarak, gaz maskesini takarak ve kafasını korumak için kaskını takarak fotoğraf çekiyordu." şeklinde konuştu.

Ballı, AA Foto Muhabiri Mustafa Yalçın´ın ekmek parasını gözü ile kazandığını vurgulayarak, "Sol gözünü artık kullanamayacak. Bunun sorumluluğunu kim üstlenecek? Dünyaya insan hakları ahkamı kesen Fransa kendi başkentinde bir gazeteciyi nasıl bile isteye bu hale getirir? Mustafa´nın her türlü yasal haklarının sonuna kadar takipçisi olacağız. Gerekirse uluslararası davalar açacağız." dedi.

Konuşmaların ardından Arslan ile beraberindeki üyeler ve AA çalışanları, Fransa´nın Ankara Büyükelçiliğinin duvarına siyah çelenk bıraktı

Medya İşçileri Sendikası

]]>
" Farkında ol, Yardımcı ol, Birlikte ol ama Engel Olma. "https://www.medyais.org/-farkinda-ol-yardimci-ol-birlikte-ol-ama-engel-olma.html" Farkında ol, Yardımcı ol, Birlikte ol ama Engel Olma. " En Büyük Engel Sevgisizliktir. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun... Medya İşçileri Sendikası ...

" Farkında ol, Yardımcı ol, Birlikte ol ama Engel Olma. "

En Büyük Engel Sevgisizliktir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun...

Medya İşçileri Sendikası

]]>
Öz Güven-Sen Genel başkanı Ömer Yılmaz´dan hayırlı olsun ziyaretihttps://www.medyais.org/oz-guven-sen-genel-baskani-omer-yilmazdan-hayirli-olsun-ziyareti.htmlÖz Güven-Sen Genel başkanı Ömer Yılmaz´dan hayırlı olsun ziyareti ...

Öz Güven-Sen Genel başkanı Ömer Yılmaz sendikamızı ziyaret ederek, Genel Başkanımız Sezai Ballı’ya hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

]]>
MEDYA İŞÇİLERİ SENDİKASI İLE MEDYA AŞ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZhttps://www.medyais.org/medya-iscileri-sendikasi-ile-medya-as-arasinda-toplu-is-sozlesmesi-imz.htmlMEDYA İŞÇİLERİ SENDİKASI İLE MEDYA AŞ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI. ...

MEDYA AŞ İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Medya AŞ ile Sendikamız arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi imzalanmıştır. Hayırlı olmasını diliyoruz. Medya İşçileri Sendikası

]]>
Medya-İş´ten Bugün Fidan Yarın Nefes” Kampanyasına destek.https://www.medyais.org/medya-isten-bugun-fidan-yarin-nefes-kampanyasina-destek.htmlMedya-İş´ten Bugün Fidan Yarın Nefes” Kampanyasına destek. ...

Medya-İş´ Sendikasından ´´Bugün Fidan Yarın Nefes´´ Kampanyasına destek.

Genel Başkanımız Sezai Ballı, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes” kampanyası kapsamında Ankara Eryaman’da fidan dikme törenine katıldı. #11MilyonFidan #GeleceğeNefes

]]>
Hak-İş Kadın Komitesinden sendikamıza hayırlı olsun ziyareti.https://www.medyais.org/hak-is-kadin-komitesinden-sendikamiza-hayirli-olsun-ziyareti.htmlHak-İş Kadın Komitesinden sendikamıza hayırlı olsun ziyareti. ...

Hak-İş Kadın Komitesinden sendikamıza hayırlı olsun ziyareti.

Hak-İş Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin ve Sendikamız Kadın komite Başkanı Dilek Atçeken,

sendikamızı ziyaret ederek Genel Başkanımız Sezai Ballı’ya hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

]]>
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılı kutlu olsun.https://www.medyais.org/cumhuriyetimizin-kurulusunun-96-yili-kutlu-olsun.htmlCumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılı kutlu olsun. ...

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.

Medya İşçileri Sendikası

]]>
21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlarız. https://www.medyais.org/21-ekim-dunya-gazeteciler-gununu-kutlariz.html21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlarız. ...

Güçlü bir demokrasinin temel taşı, halkın haber alma hakkının nüvesi olan, savaş ve doğal afetlerde insanların kaçtığı bölgeye gözü kapalı giden gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlarız. Bu vesileyle görevi başında hayatını kaybeden basın çalışanlarımızı rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarımıza meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.

Medya İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu

]]>
Barış Pınarı Harekatı´na destekhttps://www.medyais.org/baris-pinari-harekati-na-destek.htmlBarış Pınarı Harekatı´na destek ...

Medya-İş Genel Başkanı Sezai Ballı ve Genel Sekreter Cemal Sonsay ile Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir´den oluşan heyet, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na destek amacıyla Ceylanpınar ve Akçakale ilçelerinde temaslarda bulundu.

Ceylanpınar ilçesine giden heyet, burada harekatı takip eden Anadolu Ajansı (AA) ekipleriyle bir araya geldi.

AA Yurt Haberler Editörü Muharrem Aksakallı ve AA Gaziantep Bölge Müdürü Salih Bilici´den sahada yürütülen çalışmalara ilişkin detaylı bilgi alan heyet, harekat kapsamında özveriyle görev yapan ekiplere moral vermek ve destek olmak için bölgeye geldiklerini söyledi.

Daha sonra Akçakale ilçesine geçen Ballı, Sonsay ve Özdemir, burada da sınırın sıfır noktasında incelemede bulundu.

]]>
Milletimizin Başı Sağolsunhttps://www.medyais.org/milletimizin-basi-sagolsun.htmlMilletimizin Başı Sağolsun ...

Barış Pınarı Harekâtında, hain teröristler tarafından düzenlenen saldırılarda şehit olan askerimize ve sivil vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet; ailelerine ve milletimize başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Medya İşçileri Sendikası

]]>
İBB Medya A.Ş´deki işten çıkarmaları kınıyoruzhttps://www.medyais.org/ibb-medya-asdeki-isten-cikarmalari-kiniyoruz.htmlİBB Medya A.Ş´deki işten çıkarmaları kınıyoruz ...

Seçim öncesi hiç bir emekçinin iş akdini feshetmeyeceğiz diyen CHP Genel Başkanı Sn Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’nu da bu haksız tutumdan dönmeye davet ediyoruz.

Bilinmesini isteriz ki, sendikamızın üyelerinin de aralarında bulunduğu birçok meslektaşımıza yapılan sadece basit bir işten çıkartma değildir.

Hukukun üstünlüğü ilkesiyle örtüşmeyen bir biçimde gerçekleştirilen bu işten çıkarmalara karşı bütün STK’ları birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz.

Medya İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu…

]]>
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsunhttps://www.medyais.org/24-temmuz-gazeteciler-ve-basin-bayrami-kutlu-olsun.html24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun ...
]]>
Lanetliyoruz...https://www.medyais.org/lanetliyoruz.htmlLanetliyoruz... ...

Medya İş Sendikasınca, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımlanan mesajda, 15 Temmuz 2016´da Türkiye´nin, Fetullahçı Terör Örgütü´ne (FETÖ) mensup hainlerin başlattığı işgal girişimine sahne olduğunu anımsatıldı.

Asker kıyafetine bürünmüş eli kanlı teröristlerin, millet iradesiyle seçilmiş hükümeti düşürerek, devlet yönetimini zorbalıkla ele geçirmeye çalıştığı kaydedilen mesajda, "Milletimiz büyük bir demokrasi mücadelesi vererek, dünyada eşi benzeri görülmemiş bir başarı ortaya koymuş, hainlere karşı tek yürek olarak kısa sürede bu girişimi engellemiştir." değerlendirmesinde bulunuldu.

Sendikanın, 15 Temmuz darbe girişimine karşı teşkilatıyla birlikte milletten, demokrasiden ve özgürlüklerden yana olan tavrını net bir şekilde ortaya koyarak, sağlam bir demokratik duruş ve mücadele sergilediği belirtilen mesajda, şunlar kaydedildi:

"Sendikamız, darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren milli iradeye, demokrasiye ve geleceğine sahip çıkmıştır. Yüzyılın ihanet hareketi olan FETÖ mensubu hainler tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz´u unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Medya İş olarak, vatanımızı, bayrağımızı ülkemizi ve demokrasimizi korumaya, milletimizin geleceğine kasteden her türlü saldırıya karşı birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz.

15 Temmuz Türkiye´yi işgal ve hain darbe girişimine kahramanca direnen, vatan, millet, devlet, demokrasi ve cumhuriyetimizin bekası için canlarını feda eden 251 şehidimize bir kez daha Yüce Allah´tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize şifalar diliyoruz. Şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz."

]]>
15 Temmuz´u unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağızhttps://www.medyais.org/15-temmuzu-unutmadik-unutmayacagiz-ve-unutturmayacagiz.html15 Temmuz´u unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız ...

Milletimiz büyük bir demokrasi mücadelesi vererek, darbe geleneğine karşı dünyada eşi benzeri görülmemiş bir başarı ortaya koymuş, hainlere karşı tek yürek olarak kısa sürede bu girişimi engellemiştir.

44 yıllık onurlu tarihinde darbelere karşı onurlu bir duruş sergileyen, Konfederasyonumuz HAK-İŞ, 15 Temmuz darbe girişimine karşı da tüm sendikaları ve teşkilatı ile birlikte, milletten, demokrasiden ve özgürlüklerden yana olan tavrını net bir şekilde ortaya koymuş, sağlam bir demokratik duruş ve mücadele sergilemiştir.

HAK-İŞ Konfederasyonu bugüne kadar bütün anti demokratik girişim ve oluşumlara karşı yaptığı gibi 15 Temmuz’da da en hızlı, en etkin ve doğrudan tepkesini teşkilatı ile birlikte güçlü bir şekilde ortaya koymuştur.

HAK-İŞ teşkilatı, darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren milli iradeye, demokrasiye ve geleceğine sahip çıkmıştır. Bu uğurda HAK-İŞ üyesi Celalettin İbiş, Ahmet Özsoy, Ali Karslı ve Hakan Gülşen şehit olmuş, yüze yakın üyemiz de gazi olmuştur.

Başta bu şehitlerimiz olmak üzere darbeye karşı mücadele ederken vatan ve bayrak uğruna şehadet şerbetini içen 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyoruz. Onlar bizim onurumuzdur.

Yüzyılın ihanet hareketi olan FETÖ mensubu hainler tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişimine tüm üyeleri ile ilk andan itibaren şiddetli bir şekilde tepki gösteren Konfederasyonumuz HAK-İŞ, bu girişimi unutmadı, unutmayacak ve unutturmayacaktır.

HAK-İŞ olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vatanımızı, bayrağımızı ülkemizi ve demokrasimizi korumaya, milletimizin geleceğine kasteden her türlü saldırıya karşı birlikte mücadele etmeye hazırız.

HAK-İŞ, ulusal ve uluslararası arenada gerçekleştirdiği etkinlik, sempozyum, konferans ve panellerde 15 Temmuz bilincini diri tutmak için, darbeci zihniyeti telin ederek milletimizin yazdığı destanı gelecek nesillere aktarma kararlılığındadır.

Bu amaçla katıldığı her toplantıda ve etkinlikle 15 Temmuz Şehitlerimizi anmayı prensip edinmiştir. Son olarak 10-11 Temmuz 2019 tarihlerinde bütün Türkiye’den 6 bin temsilcisi ve delegesi ile uluslararası sendikal kuruluşlar ve dünya genelinde 55 ülkeden 110 sendikal delegasyonun katılımıyla gerçekleştirilen 14.

Olağan Genel Kurulumuzda 15 Temmuz Hain Darbe Girişimine karşı milletin direnişini sembolize eden kapsamlı bir fotoğraf sergisi gerçekleştirmiş, Genel kurul salonunda da Konfederasyonumuz HAK-İŞ´in 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı gerçekleştirdiği direnişi anlatan ´Ankara’da Silah Sesleri 15 Temmuz" belgeselinin gösterimini yapılmıştır.

Bu belgesel ile 15 Temmuz hain darbe girişimi akşamı Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in ilk dakikalarından itibaren hain darbe girişimine karşı kahramanca yürüttüğü mücadele ortaya konulmuştur.

Ayrıca HAK-İŞ tanıtım filminde 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in yürüttüğü çalışmalar önemli bir bölüm olarak yer almıştır.

15 Temmuz Türkiye’yi işgal ve hain darbe girişimine kahramanca direnen, vatan, millet, devlet, demokrasi ve cumhuriyetimizin bekası için canlarını feda eden şehitlerimize bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, gazilerimize şifalar diliyoruz. Şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz."

]]>
Hak-İş Genel Başkanlığına Mahmut Arslan yeniden seçildihttps://www.medyais.org/hak-is-genel-baskanligina-mahmut-arslan-yeniden-secildi.htmlHak-İş Genel Başkanlığına Mahmut Arslan yeniden seçildi ...

Seçim sonucunda, HAK-İŞ Genel Başkanlığı’na Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Şahin, Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Hüseyin Öz, Denetleme Kurulu’na Abdulbaki Gülbaba, Rafi Ay, Vedat Böke, Disiplin Kurulu’na Ömer Yılmaz, Tuncay Dolu, Mehmet Ali Kayabaşı seçildi.

“HAK-İŞ Davasını Yücelteceğiz”

Genel Başkanımız Mahmut Arslan, seçimlerin ardından yaptığı konuşmada, delegelere teşekkür etti.

Arslan, HAK-İŞ’in “Emek, Demokrasi, Özgürlük, Adalet İçin İleri” temasıyla gerçekleştirdiği 14. Olağan Genel Kurul’un HAK-İŞ’e yakışır bir şekilde tamamlandığını belirterek, HAK-İŞ davasını daha ileri taşıyacaklarını söyledi.

“Tarihi Bir Genel Kurul Gerçekleştirdik”

HAK-İŞ 14. Olağan Genel Kurulunu HAK-İŞ davasının daha da güçlendiği, daha da kökleştiği ve geleceğe daha güçlü bir şekilde yürüyeceği tarihi bir genel kurul olarak değerlendiren Arslan, “HAK-İŞ bir davanın adıdır.

HAK-İŞ bir mücadelenin adıdır. HAK-İŞ mazlumların zalimlere karşı duruşunun adıdır. HAK-İŞ yeni bir dünyayı inşaa etme ve bu inşaayı gerçekleştiren işçilerinin adıdır. HAK-İŞ dünden bugüne ve geleceğe yürüyen kutlu bir yürüyüşün adıdır. Bu yürüyüşte nefer olmak Allah’ın bize bahşettiği en büyük lütuflardan birisidir” ifadelerini kullandı.

Genel Kurulumuza üst düzeyde katılım gösteren ITUC ve ETUC temsilcilerinin yanı sıra, 53 ülkeden 100’ün üzerinde yabancı konuk sendikacının katıldığını kaydeden Arslan, bu katılımın HAK-İŞ’in uluslararası sendikal alandaki saygınlık ve etkinliğinin önemli bir göstergesi olduğunu söyledi.

“Tarihi Kararlara İmza Atılmıştır”

Genel kurulun sadece seçimle nitelendirilemeyeceğini vurgulayan Arslan, “Seçim, işin protokol ve prosedürünün sonucudur. Esas olan kongre ve sonrasında ortaya koyduğumuz farklılıktır.

14. Olağan Genel Kurulumuzda HAK-İŞ’e yol gösteren tarihi kararlara imza atılmıştır. HAK-İŞ bugünü değil, geleceğin HAK-İŞ’ini de inşa etme iddiasındadır. Bu bizim için büyük bir başarıdır” dedi.

“Yeni Tüzükle Yeni Bir Heyecan ve Anlayış Oluşturacağız”

HAK-İŞ tüzüğünün oy birliği ile değiştirildiğini anlatan Arslan, “HAK-İŞ’in yeni tüzüğüyle yeni bir heyecan, yeni bir anlayış, yeni bir motivasyonu oluşturacağız. Bu da gerçekleştirdiğimiz genel kurulun tarihi bir genel kurul olduğunu fazlasıyla göstermektedir” diye konuştu.

Arslan’dan Tüm Teşkilata Teşekkür HAK-İŞ’in bağımsız, özgür ve Türkiye’nin yüz akı bir kuruluşu olduğunun altını çizen Arslan, “HAK-İŞ kimsenin yandaşı, arka bahçesi olmadı, olmayacak. Bağımsızlık karakterimizi kimseye teslim etmeyiz.

Bu özgür ve özgün, bağımsız ve bütün kararlarını kendi içinde alabilen örgüte ancak teşekkür edilir, ben de tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HAK-İŞ’in kısa zamanda büyük başarılar elde ettiğini kaydeden Arslan, ortaya konulan başarıdan ve genel kurulun HAK-İŞ’e yakışır şekilde gerçekleştirilmesinden dolayı delegelere ve tüm HAK-İŞ teşkilatına teşekkür etti.

HAK-İŞ Genel Kurulunda HAK-İŞ’in 2019-2023 yol haritasını oluşturan, çalışma hayatı ve Türkiye’nin temel sorunları ile küresel bakış açısını içeren politika ve çözüm önerileri olarak beş kategoride 90 başlıkta çok önemli kararlar alındı.

Yeni çalışma döneminin geleceğin HAK-İŞ’ini inşa etme dönemi olacağına işaret eden Arslan, “HAK-İŞ’i hepimiz yücelteceğiz. Sadece yönetim kurulu olarak değil, sendikalarımızın başkanları ve tüm HAK-İŞ teşkilatı olarak bu davayı yücelteceğiz. Daha büyük, daha güçlü, daha etkin, davasına ve değerlerine sahip çıkan bir HAK-İŞ’i inşa etmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

]]>
Hak-İş´ten Bolu´da ´Emek ve Adalet Yürüyüşühttps://www.medyais.org/hak-isten-boluda-emek-ve-adalet-yuruyusu.htmlHak-İş´ten Bolu´da ´Emek ve Adalet Yürüyüşü ...

Çalınan müziklere eşlik eden grup, zaman zaman slogan attı.

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, burada yaptığı açıklamada, çadır eyleminin 49. günü olduğunu söyledi.

İşten çıkarılan 700 işçi adına devam eden çadır eylemiyle birilerine mesaj vermeye çalıştıklarını belirten Arslan, şöyle konuştu:

"Bir taraftan Hak-İş üyesi olduğu için Hizmet-İş ve Hak-İş´e bağlı diğer sendikaların üyeleri olduğu için baskı, tehdit, sürgünlerle sendikalarımızdan istifa ettirilen arkadaşlarımızın her gün sayıları arttırılırken bir taraftan seçim meydanlarından, noterden taahhütname yayınlayıp ´Biz hiçbir işçimizi işten çıkartmayacağız, işine son vermeyeceğiz.´ diyerek elimize noterden taahhütname yayınlayıp, Kur´an öperek millete mesaj veren Bolu Belediye Başkanına sesleniyorum; ´Bu noter taahhüdü nerede kaldı, nerdesiniz?´ İşçileri, milleti, üyelerimizi, halkı kandırdınız ama Rabbimi kandıramadınız. Bunun hesabını vereceksiniz.´"

Arslan, millet iradesine, Bolu halkının verdiği oylara saygılı olduklarını dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

"Esas olan Bolu halkına, işçilerine taahhüdünü yerine getirmeyenlerin hesap vermesi gerekiyor. Bu hesabı sormak için buradayız. Bize vadedilen, taahhüt edilen, işinizle aşınızla uğraşmayacağız diyenlerin sözünü tutmasını istiyoruz. Bugün bunun için buradayız. Biz kimseyi hedef almıyoruz, söylenen sözleri konuşuyoruz. Noterden taahhütname yayınlayıp milleti kandıranlara söylüyoruz, bunun arkasında durun istiyoruz. Sözünüzü yerine getirin istiyoruz. Benim kardeşlerim, can yoldaşlarım, mücadele arkadaşlarımızın tek suçu var, Bolu Belediyesine hizmet etmek, çalışmak."

"Ey Kılıçdaroğlu Mersin´de söylediğin taahhütler nerede kaldı"

İşten çıkarılanların işe geri alınması çağrısında bulunan Arslan, bu insanların başka bir amacının başka bir düşüncelerinin ve siyasal bir amaçlarının bulunmadığını vurguladı.

İşçilerinin sadece ekmeğinin peşinde olduğunu anlatan Arslan, şöyle devam etti:

"Belediye Başkanlığı koltuğunuza oturduktan sonra bunlar AK Parti´li dönemde, MHP döneminde girdi ben bu işçilerle çalışmıyorum bu işçilerin işine son verin diye asla ve asla söylemeyeceksiniz, kimsenin aşıyla işiyle uğraşmayacağız herkesin işi herkesin aşı olacak felsefemiz bu.´ dedi, kim dedi Kemal Kılıçdaroğlu dedi. Nerede dedi Mersin´de 5 Mart´ta. Ey Kılıçdaroğlu, adalet için, demokrasi için insan hakları için Ankara´dan İstanbul´a yürürken söylediklerin nerede kaldı. Ey Kılıçdaroğlu Mersin´de söylediğin taahhütler nerede kaldı, ey CHP milleti kandırarak milleti yalan yanlış taahhütlerle kandırarak aldığınız oyların hesabı sorulmayacak mı sandınız bunun hesabını soracağız onun için buradayız."

Arslan, Hak-İş´in ve ona bağlı sendikaların hiçbir zaman bir siyasal hareketin arkasında, yanında, önünde ve karşısında pozisyon almadığını, sendika-siyaset ilişkilerini demokratik süreçlerle takip ettiklerini ancak kendilerine karşı bir hınç, düşmanlık ve hazımsızlık olduğunu dile getirerek, "Biz doğru, adaletli olanın yanında yer aldık ama bugün başta Cumhuriyet Halk Partili belediyeler olmak üzere HDP ve bir kısım yandaşları Hak-İş´e bağlı sendikalara düşmanca tavır alıyorlar, üyelerimize saldırıyorlar." dedi.

"Bir tek amacımız var; arkadaşlarımız işine dönsün"

Üyelerinin sürgün edildiğini, iş yerlerinin değiştirildiğini, buna direnenlerin işten atıldığını aktaran Arslan, şunları kaydetti:

"Buna sessiz mi kalacağız bunu yapanları söylemeyecek miyiz, bunu yapanlardan hesap sormayacak mıyız? Soracağız elbette hesap soracağız, onun için bu meydandayız, onun için Ankara´ya yürüyeceğiz. Bir tek amacımız var; arkadaşlarımız işine dönsün, bir tek arkadaşımız işine dönmeden bu mücadeleyi sonlandırmayacağız. Ben arkadaşlarımıza 25 Mayıs´ta geldiğimde taahhüt ettim çadıra girdik. Siz var olduğunuz sürece biz var olacağız siz mücadeleyi devam ettirdiğiniz sürece biz var olacağız ve beraber olacağız. Niçin Hak-İş 2011´de bir kongre kararı aldı? Bu kararı bütün dünyaya ilan ettik, ülkemizin, bölgemizin ve küremizin bütün mazlumları Hak-İş´ten alacaklıdır."

Arslan, dün Uluslararası Çalışma Örgütü´nün 100. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri ve konferans için Cenevre´de olduklarını, sendikal hareket ile görüştüğünü aktararak, "Bu eylemlerimizi bu mücadelemizi bugün başlatacağımız yürüyüşü uluslararası sendikal hareket tamamiyle destekliyor ve bizim yanımızda yer aldılar. Sizlere de selamları var." diye konuştu.

Hak-İş olarak Hak-İş´in dışında 2 tane büyük sorumlulukları bulunduğuna değinen Arslan, "Birincisi Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu´nun Başkan Yardımcılığı sorumluluğu. Bu konfederasyon dünyanın 180 ülkesinde 360 konfederasyonun üye olduğu 207 milyon üyesi olan dünyanın en büyük sivil toplum ve sendikal kuruluşudur. O kuruluş ve o kuruluşun yönetimi bu eylemin, bu yürüyüşün arkasında ve size özelikle selamlarını gönderdiler. İkincisi Hak-İş aynı zamanda uluslararası Kudüs ve Filistin´e destek sendikalar birliğinin de başkanıdır. Uluslararası Filistin dostları, Filistin hareketinin bütün kuruluşları bu eylemin, yürüyüşün arkasındadır." ifadelerini kullandı.

Arslan, konfederasyonlarının 22 sendikası 700 bin üyesiyle bu yürüyüşün, bu mücadelenin arkasında olduğuna dikkati çekerek, Bolu´da, İzmit´te, Çanakkale Bayramiç´te, İzmir Menderes´te ve daha pek çok yerde işini kaybedenlerin işe döndürülmesi gerektiğini belirtti.

Burada 49 gündür ne söyledilerse yolda da onu söyleyeceklerini ifade eden Arslan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ve biz inşallah kazasız belasız ağrısız sancısız 200 kilometrelik Ankara yürüyüşünü CHP Genel Merkezi önünde sonlandıracağız. Mesajımızı oradan bir kez daha vereceğiz. Duymazlarsa duyacakları şekilde vereceğiz ve bizi anlamalarını istiyoruz. Zaman geçmiş değil. Ne zaman bu arkadaşlarımız işe döndü çadırı kendi elimizle sökeceğiz diye taahhütte bulunduk ama bizi ciddiye almadılar. Bizi ciddiye almalarını tavsiye ediyorum. Bizi önemsemediler, önemsemeyenlere buradan mesaj veriyoruz. Bakın işte Hak-İş kadroları Hak-İş öncüleri burada ve bu yürüyüşü başlatıyoruz. Rabbim yardımcımız olsun. Yolumuz ve yolunuz açık olsun. Bu mücadelemiz kutlu ve mübarek olsun."

Konuşmanın ardından belediye önüne "söz namustur", CHP İl Başkanlığı binasının önüne de "işimizi geri istiyoruz" yazılı siyah çelenk bırakıldı.

Daha sonra gruptakiler, İzzet Baysal Caddesi´nden D-100 kara yoluna çıkarak yürüyüşe başladı.

]]>
Türk basınının ve milletimizin başı sağ olsunhttps://www.medyais.org/turk-basininin-ve-milletimizin-basi-sag-olsun.htmlTürk basınının ve milletimizin başı sağ olsun ...

Görevini icra ederken üzerine çıktığı kar kütlesinin kopması sonucu uçuruma yuvarlanan ve 13 günlük arama sonucunda cansız bedenine ulaşılan meslektaşımız Nişancı´ya Allah´tan rahmet, başta yakınları ve Anadolu Ajansı ailesi olmak olmak üzere tüm basın camiasına başsağlığı diliyoruz.

Medya İşçileri Sendikası
Yönetim Kurulu

]]>
Medya İş Bilim Kreşi yaz okuluna hazırhttps://www.medyais.org/medya-is-bilim-kresi-yaz-okuluna-hazir.htmlMedya İş Bilim Kreşi yaz okuluna hazır ...

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi öğünü ve meyve saatleri ile çocuklarımızın gün içerisindeki temel beslenmesinin sağlandığı kreşimizde, yüzme, at binme, dış alan gezileri, scamper çalışmaları, oryantiring, fotoğrafçılık, bilim atolyeleri su ve kum oyunları, yoga, orff eğitimi, origami etkinlikleri geri dönüşüm atölyeleri ve bocce etkinlikleri vb. gibi aktivitelerle de yaz okulunda çocuklarımıza eğlenirken öğrendikleri bir yaz okulu vaad ediyoruz.

Özgün, güvenli, gelişimi destekleyen, sağlıklı bir ortamda geçmişten geleceğe köprü kurarak kendini sürekli yenileyen nitelikli bir nesi yetiştirmek ve saygın bir eğitim kurumu olmak vaadiyle yola çıkan kreşimize siz değerli velilerimizi ve çocuklarımızı bekliyoruz.

Yaz okulu kayıtlarımızın yanı sıra 2-6 yaş kayıtlarımız da devam ediyor.

İletişim: +90312 231 7007

]]>
Medya İşçileri Sendikası İsrail´in saldırısını kınadıhttps://www.medyais.org/medya-iscileri-sendikasi-israilin-saldirisini-kinadi.htmlMedya İşçileri Sendikası İsrail´in saldırısını kınadı ...

Medya İş Sendikası, İsrail ordusunun Gazze Şeridi´nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı hava harekatıyla vurması dolayısıyla kınama mesajı yayımladı.

İsrail’in saldırılarının, medya kuruluşlarına, basın özgürlüğüne, dünyanın haber alma hakkına yöneldiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "İsrail ordusu, Anadolu Ajansının Gazze´de bulunan ofisine bugün akşam saatlerinde bir hava saldırısı yapmıştır.

Anadolu Ajansına ve çalışanlarına yapılan bu saldırı, özgür basına ve kitlelerin haber alma hürriyetine yapılmış bir saldırıdır. İsrail´in sivillere, çocuk, kadın ve yaşlılara yönelik saldırılarına bir yenisi eklenmiş ve artık saldırılar medya kuruluşlarına, basın özgürlüğüne, dünyanın haber alma hakkına yönelmiştir.

Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm basın kuruluşlarını İsrail saldırganlığı karşısında net bir tutum sergilemeye, ortak tepki vermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz."

]]>
1 Mayıs şehitlerimizi dualarla uğurladıkhttps://www.medyais.org/1-mayis-sehitlerimizi-dualarla-ugurladik.html1 Mayıs şehitlerimizi dualarla uğurladık ...

Cenaze törenine Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Akif Türk, Öz Büro İş Sendikamızın Başkanı Baki Gülbaba, Danıştay üyesi, Öz Büro İş Sendikası Kurucu ve Onursal Genel Başkanı Muharrem Özkaya, HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların yöneticileri, üyelerimiz ve 1 Mayıs şehitlerimizin aileleri, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

Cenazeler dualar eşliğinde toprağa verildi. 1 Mayıs şehitlerimizin cenazelerinin defnedilmesinin ardından Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Elbistan Hocazade Camisi önünde HAK-İŞ teşkilatımızla bir araya geldi. “Acı Haberi Alınca 1 Mayıs Kutlamalarını Yarıda Kestik” Burada bir konuşma yapan Genel Başkanımız Mahmut Arslan, “Türkiye’nin en görkemli 1 Mayıs etkinlikleri için en güzel şekilde hazırlanmıştık. Gerçekten büyük bir katılım vardı. Bu acı haberi alınca 1 Mayıs etkinliklerimizi yarıda kesmek zorunda kaldık. Çok ağır bir tablo. Kazada 5 tane kardeşimizi kaybettik, 3 tane kardeşimizin de durumu çok ağır. Yaralı kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Rabbim başka acılar yaşatmasın” dedi.

Arslan, kazayla ilgili göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı bütün HAK-İŞ teşkilatına teşekkür etti.

“HAK-İŞ’in 1 Mayıs Mücadelesi Kutlu Bir Mücadeledir” HAK-İŞ’in 1 Mayıs mücadelesinin kutlu bir mücadele olduğunu vurgulayan Arslan, “Hak için, adalet için, daha iyi bir dünya için, daha iyi bir yaşam için, üyelerimizin hak ve hukuklarını korumak, onların sorunlarını en yüksek sesle duyurmak ve bunu yaparken de ilkelerimizin ve değerlerimizin dışına taşmadan, o değerler etrafında bu mücadeleyi yapmamızın adıdır 1 Mayıs.

Bizim sorunlarımızı konuşacağımız, taleplerimizi yüksek sesle ulaştıracağımız bütün dünyanın, bütün Türkiye’nin dikkatini çekebilmek için başka bir şansımız yoktur” sözlerine yer verdi. “Onlar Bizim Kardeşimiz, Onlar Bizim Canımız” Öz Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba, “Hepimizin başı sağ olsun diyorum. Takdir-i ilahi tecelli etti ve 5 tane canımızı toprağa vermek zorunda kaldık. Bundan sonraki süreçte elimizden geleni yapacağız. Onlar bizim kardeşimiz, onlar bizim canımız, yüreğimizdir. Yaşanan elim kazada vefat eden üyelerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

Arslan, Taziye Çadırlarını Ziyaret Etti Genel Başkanımız Mahmut Arslan, Öz Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanvekili Av. Hüseyin Öz, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın başkan ve yöneticileri ile 1 Mayıs şehitlerimiz Gazel Kısaca, Havva Ağca, Şükran Entemiz, Melike Uysal Entemiz, Onur Yay’ın evleri önünde kurulan taziye çadırlarını ayrı ayrı ziyaret ederek baş sağlığı dileğinde bulundu. Hakları için HAK-İŞ davası için yola çıkan ve elim kazada hayatını kaybeden üyelerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet yakınlarına ve HAK-İŞ teşkilatına ve işçi hareketine baş sağlığı, yaralı üyelerimize da acil şifalar diliyoruz.

]]>
Sendikamızhttps://www.medyais.org/sendikamiz.htmlSendikamız ...

Sendikamız, Medya İşçileri Sendikası ismiyle 9 Mart 2012 tarihinde 31 kurucu üye tarafından, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun 4. Maddesi’ne bağlı Ek-1 Sayılı Cetvel ve İşkolları Yönetmeliği’nde yer alan 8 sıra numaralı ‘Basın, yayın ve gazetecilik’ işkolunda faaliyet göstermek üzere Ankara’da kuruldu.

Sendikamızın kurucuları; Sezai BALLI, Hamdi ATEŞ, Gürsel ESER, Yusuf KAYA, Metin SEMİZ, Şevket Sürhan ALTINKANAT, Suat KARABIYIK, Ziver BÜYÜKBAŞ, Hüseyin LİKOĞLU, İrfSendikamızan KESKİN, Berrin ALPASLAN, Şükran YÜCEL, Bekir Nazım ADA, Tolga ÖZGENÇ, Ömer Erim BAŞTİMAR, Erdem ERDEMLİOĞLU, Eda PALAS, Tolga ÇIPLAK, Cem ÖZDEL, Osman KURT, Hasan ÖYMEZ, Fırat ÖZKOYUNCU, Ebubekir GÜLÜM, Atakan ÇELİK, Fırat YURDAKUL, Serkan FİDAN, Mehmet Yılmaz GÜLDAŞ, Taner AYDIN, Eda AY, Yusuf İzzettin ÇELEBİ, Hasan Hüseyin KÖŞGER‘ dir.

Anadolu Ajansı çalışanları tarafından kurulan sendikamız 25-26 Ağustos 2012 tarihinde yapılan 1. Olağan Genel Kurul sonucunda Hak-İş ailesine katılmıştır.

Medya-İş; insanı, onurunu ve emeğini, beşeri değer alanı içinde en temel değer olarak benimser. Varlık gerekçesini ve mücadele azmini bu temel ahlaki kabule dayandırır.

Bu ilke ile çıktığı yolda 2013 Ocak Ayı İstatistiklerinde işkolunda 560 üyeyle yerini alan Sendikamız, günden güne büyümesini sürdürmüş ve 29.01.2017 tarihinde Resmî Gazete’ de yayınlanan, İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2017 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ’i ile Sendikamızın işkolunun lider sendikası olduğu kamuoyuna ilan edilmiştir ve Sendikamız bu tarih itibariyle başarısını her geçen gün büyüterek sürdürmektedir.

Geçen süre içerisinde Anadolu Ajansı’nın yanında birçok işyerinin yetkili sendikası olan Sendikamız, 81 ilimizde faaliyet yürüten yerel gazeteyi bünyesinde örgütleyerek Anadolu Basını’ nın sesi olmuştur.

Sendikamız Medya-İş ilk günkü azmi, şevki ve heyecanı ile çalışmalarını sürdürmektedir, kazandığımız haklar ve verdiğimiz mücadele ile başta üyelerimiz olmak üzere tüm işçi sınıfının umudu olmaya devam etmektedir.

]]>
Duyuruhttps://www.medyais.org/duyuru.htmlMEDYA İŞÇİLERİ SENDİKASI 3. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI ...

]]>
Haklarınızı Biliyor Musunuz?https://www.medyais.org/haklarinizi-biliyor-musunuz.htmlHaklarınızı Biliyor Musunuz? ...

Sendikal Haklar Sendikaya Üye Olma Özgürlüğü

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve İş Kanununa göre çalışanlar ve işverenler önceden izin almaksızın sendikalara ve üst kuruluşlara üye olma ve sendika kurma haklarına sahiptir. Aynı şekilde, hiç kimse bir sendikaya üye olmaya ya da üyelikten ayrılmaya zorlanamaz.

İşçi veya işverenler aynı işkolunda ve aynı zamanda birden çok sendikaya üye olamaz. Sendikal ayrımcılık yasaktır.

Türk Ceza Kanununa göre bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir sendikanın faaliyetlerinin engellenmesi hâlinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

Toplu Sözleşme Özgürlüğü

Toplu sözleşme hakkı Anayasa ile garanti altına alınmıştır ve 6356 sayılı İş Kanununa İlişkin Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu 2012 çerçevesinde düzenlenmiştir.

İşçiler ve işverenler, karşılıklı olarak ekonomik ve sosyal durumlarını ve çalışma şartlarını düzenlemek amacıyla toplu iş sözleşmesi yapma hakkına sahiptirler.

Yazılı olarak bir Toplu İş Sözleşmesi (TİS) düzenlenmelidir. Süresi bir yıldan (minimum) üç yıla (maksimum) kadar değişebilir.

Bu süre, bir kez kararlaşırıldığında tekrar uzatılamaz ya da kısaltılamaz ve düzenlenen bir TİS süresi dolmadan sona erdirilemez.

Grev Hakkı

Anayasaya göre toplu iş sözleşmesinin yapılması sırasında, uyuşmazlık çıkması halinde işçiler grev hakkına ve işverende lokavta hakkına sahiptirler.

Grev ve lokavt hakları, iyi niyet kurallarına aykırı tarzda, toplum zararına ve millî serveti tahrip edecek şekilde kullanılamaz. Siyasî amaçlı grev ve lokavt, dayanışma grev ve lokavtı, genel grev ve lokavt, işyeri işgali, işi yavaşlatma, verim düşürme ve diğer direnişler yapılamaz.

Greve katılmayanların işyerinde çalışmaları, greve katılanlar tarafından hiçbir şekilde engellenemez.

Grevi başlatmak için bazı yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekir. Grev başlatmak için işçilerin dörtte birinin grevin lehine oy kullanması gerekir. Grev ve lokavt yasağı olan kuruluşlar/mesleklerin arasında bankacılık hizmetleri, hastaneler ve toplu taşıma gibi geniş bir liste vardır.

İşveren, grev ve lokavta katılman işçilerden, herhangi bir nedenle çalışamayanların yerine görevli makamın yazılı izni ile yeni işçi alabilir.

]]>
1 Mayıs Bildirgesihttps://www.medyais.org/1-mayis-bildirgesi.html1 Mayıs Bildirgesi ...

1 Mayıs emekçilerin uluslararası birlik, micadele ve dayanışma günü kutlu olsun

Bizler, Türkiye´nin işçileri, kamu görevlileri, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, erkekleri, gençleri, engellileri, meslek sahipleri ve sivil toplum kuruluşları olarak; tüm dünya emekçileriyle birlikte 1 Mayıs´ta alanlardayız.

Bizler, haklarımız için, özgürlüklerimiz için, demokrasi için, Yeniden Büyük Türkiye’nin ve adil bir dünya düzeninin temeli olacak özgürlükçü, katılımcı, sivil ve demokratik Yeni Anayasa için, saygın iş için, insanca hayat için birlikteyiz. Daha özgür, daha müreffeh, tam demokratik bir Türkiye için alanlardayız.

Din, vicdan ve düşünce özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerine hâkim kılınması için alanlardayız.

Medya-İş olarak bizler; sosyal devlet, sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklarımız için her 1 Mayıs´ta alanlardayız.

Ülkemizin bugünü ve geleceği için, ülkemizin bütünlüğü, insanlarımızın birlik, beraberlik ve kardeşliği için, talep, teklif ve beklentilerimizin karşılanması için alanlardayız.

Medya-İş olarak sendikasız ve örgütsüz bütün çalışanlara ´Örgütlü ol, Sendikalı ol, Medya-İş´li ol´ diyoruz.

Sendikasızlaştırmaya, taşeronlaştırmaya, güvencesizleştirmeye, özel istihdam büroları aracılığıyla geçici iş ilişkisi kurmaya, kayıt dışı ve düşük ücretlerle çalıştırmaya itiraz ettiğimiz için buradayız.

İş kazası adı verilen iş cinayetlerinin son bulması için alanlardayız. İş kazalarının, güvencesiz, kuralsız çalışmanın sona erdirilmesini, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin arttırılmasını, sağlıklı çalışma ortamlarının oluşturulmasını istiyoruz.

Kıdem tazminatı hakkımızın korunmasını, işsizlikle etkin mücadele edilmesini istiyoruz. Sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, örgütlenen işçilerin işten çıkarılmamasını istiyoruz.

İnsan onuruna yaraşır saygın iş istiyoruz. Asgari gelir desteği uygulamasına geçilmesini istiyoruz. Asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını, vergi adaletsizliklerinin giderilmesini istiyoruz.

Özelleştirmeye, ücretlerdeki ağır vergi yüküne hayır diyoruz. Ücretlilerin milli gelirden aldığı payın artırılmasını, ekonomik büyümeden ve refah artışından hakettiğimiz payı istiyoruz. İnsanı merkeze alan, daha adil ve sürdürülebilir bir dünya ve Türkiye ekonomisi istiyoruz.

Üretirken, doğal yaşam ve ekolojik çevrenin korunmasını başta su kaynakları olmak üzere orman, su yatakları, akarsular, göller ve denizler gibi insanlığın ortak değer ve miraslarının ticaretleştirilmemesini ve korunmasını istiyoruz. Yoksulluğun önlenmesini istiyoruz. Kayıtdışı çalışmanın sonlandırılmasını istiyoruz.

Çalışanlara yönelik şiddet ve mobbingin önlenmesini istiyoruz. Çocuk istismarının önlenmesini, kadına yönelik şiddetin engellenmesini istiyoruz. İstihdamda kadın ve gençlere daha çok yer verilmesini istiyoruz. Annelik hakkının korunmasını, kreş ihtiyacının karşılanmasını istiyoruz. Gençlerin eğitim, staj ve işe giriş imkânları geliştirilsin istiyoruz. Engellilerin toplumsal yaşama etkin bir şekilde katılmasının sağlanmasını istiyoruz. Her türlü ayrımcılıktan uzak, kalkınmanın temeli olan insan kaynağının gelişmesine katkıda bulunacak gerçekçi politikalar istiyoruz.

Sağlık ve sigorta alanındaki haklarımızın güçlendirilmesini istiyoruz. “Candan cana giden en büyük sadaka” anlayışıyla organ bağışının yaygınlaştırılmasını istiyoruz.

Başta Suriye olmak üzere ülkesinde yaşanan savaş ve şiddet ortamından kaçarak ülkemize sığınan göçmen kardeşlerimiz için uygulanabilir, sürdürülebilir, ulusal ve uluslararası politikaların geliştirilmesini istiyoruz.

Dünyanın, diktatör yönetimlere ve teröre dayalı zorunlu göç sarmalını birlikte ele almasını ve çözmesini istiyoruz. Dünyanın dört bir yanında mazlumların uğradığı zulmün son bulmasını, tüm dünyada demokrasinin galip gelmesini ve barışın kazanmasını istiyoruz.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan her türlü terör saldırısını nefretle kınıyoruz.

Ülkemiz üzerine oynanan siyasi oyunlara, kaos oluşturma çabalarına, demokrasi dışı yöntemlere ve bütün darbe girişimlerine karşı olduğumuz için alanlardayız.

Herkesin barış ve istikrar içerisinde, huzur ve güven ortamında, birlik ve dayanışma içerisinde yaşadığı bir Türkiye istiyoruz.

]]>
Pratik Bilgilerhttps://www.medyais.org/pratik-bilgiler.htmlPratik Bilgiler ...
]]>
Adım Adım Üyelikhttps://www.medyais.org/adim-adim-uyelik.htmlAdım Adım Üyelik ...

E-devlet Üzerinden üyelik

Medya – İş Sendikasına E-Devlet Uzerinden Nasıl Üye Olunur

  • Aşama: E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Hizmetler kısmından Calışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı altında “İşçi Sendikaları Uyelik İşlemleri” sekmesine tıklayınız.
  • Aşama: İşçi Sendikaları Uyelik İşlemleri sekmesine tıkladıktan sonra çıkan sendika listesinden Medya-İş Sendikasını seçiniz.
  • Aşama: Üyelik Başvurusu kısmına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan formda gerekli alanları doldurunuz.
  • Aşama: Form doldurulduktan sonra Başvurunuzu gerçekleştiriniz.

E-Devlet Sitesi için tıklayınız

]]>